10 Mayıs YENİ PLASTİK RAHLE MODELLERİ
YENİ PLASTİK RAHLE MODELLERİCamiler için, Pratik rahle seçin!

Camilerde Kur’an okurken ,ders yaparken mukabele okurken çokça rahleye ihtiyaç duyuluyor.

Namaz öncesi veya sonrası okunan mukabelelerde veya derslerde çok sayıda ihtiyaç duyulan rahlelerin kullanım sonunda da hızlı bir şekilde toplanabilmesi için Mühendis ve ilahiyatçı olan imam İbrahim Tunç pratik bir mukabele rahlesi icat etti. İç içe geçmesi sayesinde yer kaplamayan orijinal plastikten yapılan bu rahleye Plas rahle ismini verdi. İlk defa geçen ramazan ayında sınırlı sayıda üretilen plas rahleye ülke genelinden yoğun ilgi olup hocalardan ve kullanıcılardan da tam not alınca seri üretimine de geçildi.

Verimli Mukabele için Rahle şart!

Yeterli rahlesi olmayan camilerde dersleri veya mukabeleyi rahlesiz takip eden kişi, uzun süre bir eliyle Kur’an-ı Kerimi sabit bir şekilde tutmakta diğer eliyle de sayfaları çevirdiğinden yorulmakta ve mukabeleyi dikkatli takip edememektedir. Herkeste rahle olduğunda ise program bittiğinde camiyi namaza hazırlamak için hızlı bir şekilde rahlelerin toplanması gerekmektedir. İç içe geçen rahleler sayesinde onlarca rahleyi anında bir rahle yerine konabilmektedir. Ayrıca bir çok evde Hanımlar mukabele düzenlemekte bu rahleye büyük ihtiyaç duymaktadır.
Rahlelerin büyük kolaylığı, ergonomik tasarımı ve sağladığı kullanım rahatlığının yanı sıra üst üste dizilebilmesi ve kullanımda da yan yana birbirine eklenerek, mukabele esnasında düzenli bir ortam sağlayabilmesidir.

Rahle yaptırmak için zaman kaybetmeyin!
Ahşap malzemeden olan rahleler yüksek üretim maliyetine sahip olup genelde sipariş ile yapılmakta ve siparişlerin yapılması da uzun zaman almaktadır.

Camilerde her biri birbirinden farklı rahleler yüzünden dağınık bir görüntü meydana gelmektedir. camilerde Ramazan ayında vakit namazlarında ve özellikle teravih namazlarında cemaate yoğun katılım olduğundan mukabelede kullanılan çok sayıda rahle sebebiyle yer sıkıntısı yaşanmaktadır.

Ahşap malzemeden olan rahleler ağırlıkları sebebiyle taşıma problemi ve kullanıldıktan sonra yer kaplama ve muhafaza problemi varken ekonomik olan plastik rahlede ise hafifliği ile taşıma ve iç içe geçmesi sayesinde yer kaplama ve muhafaza problemi kalmamıştır. özellikle ramazan ayındaki mukabele için tasarlanan plas rahle,bunun için en pratik yöntemi sunmuş,ihtiyac olan rahle soruna köklü bir çözüm getirmiştir.

Bu rahleyi bir çok camide görebilirsiniz!

Hem kullanırken hem de sonrası sağlanan düzen ve kolaylık sayesinde plas rahle bir çok camide tercih ediliyor.Bu rahleyi camide görüp kullanan kişi önce kendi evinde kullanmak için alıyor sonrada memleketindeki camiye hayır yapmak için alıp göndermesi sayesinde kısa bir sürede hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor. Bu memnuniyet sayesinde artık gittiğiniz bir çok camide bu rahleleri görebilirsiniz.

Şu an devam etmekte olan Yaz Kur’an Kurslarında binlerce öğrenci plas rahle kullanıyor. plas rahleyi kullanan insanlar İbrahim hocayı tebrik ederek ona hayır dua ediyor.

Camilerde Rahle İhtiyacına ve Rahle Kalabalığına Son Türkiye’de İlk olan plas rahle ile Camilerde Rahle İhtiyacına ve Rahle Kalabalığına Son verildiği gibi estetik bir görüntü ve ortam sağlanmış olacaktır.

Büyük boy ve orta boyu olan plas rahle, Tüm Kur’an ebatlarına uygun olup ahşap renkleri ile geleneksel osmanlı motiflerini de yansıtıyor.

Cami içi alanların daha düzenli ve verimli kullanılması sağlayan bu çalışma 1.sınıf orijinal plastik malzemeden tek parça halinde Dalgıç Kalıp tarafından 2 yıl garantili olarak imal edilen, ekonomik, iç içe geçen, hafif, estetik, güvenli, sağlam, pratik ve plastik rahleyi www.plasrahle.com web sayfasından inceleyebilirisiniz.

Plastik rahle alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Plastik ürünlerin bir çoğunda maliyeti çok düşük olması sebebiyle hurdadan elde edilen atık plastik geri dönüştürülerek kullanılabilmektedir. Bu ise kişinin sağlığını etkilediği gibi ürünün kalitesini de olumsuz etkilemektedir.

Böyle ürünler ağır plastik koktuğu gibi çok çabuk deforme olmaktadır. Ayrıca Üzerine Kur’an-ı Kerim konulacak Plastik rahlenin tabureye benzememesi, ayrıcalıklı olması için görüntüsünün estetik olması gereklidir. Diğer bir hususta plastik ürünlerin eklemli olması halinde çok çabuk deforme olabilmektedir. Son olarak geri dönüşümden elde edilen plastik malzemenin rengi alacalı ve biraz mat soluk renk olur. orjinal malzeme ise renk canlı ve homojen olmaktadır. Birinci sınıf malzemeden olan rahle bir kez alınır yıllarca kullanılır. Plas Rahle,1.sınıf orijinal hammaddeden, Geleneksel Osmanlı motifleri işlenerek tek parça olarak imal edilmiştir. ;

 

Okuma : 11